Florena inż. Piotr Puzio       Kolbuszowa ul. Sokołowska 79       Tel: 602 51 51 77             E-mail: florena79@wp.pl
boiska piłkarskie, renowacja zniszczonych muraw,
systemy automatycznego nawadniania, trawniki
  
Video: Sztuczna (syntetyczna) trawa

Sztuczna trawa - montaż, pielęgnacjaChoć nasza firma nie zajmuję się dystrybucją sztucznej trawy, tak chcielibyśmy zaprezentować państwu anglojęzyczny film, który opisuje prawie cały proces przygotowania własnego trawnika przy użyciu trawy syntetycznej.

Video to powstało jako inforeklama produktów firmy Pregra, która jest wiodącym producentem sztucznych nawierzchni trawiastych na świecie. Prowadzący opowiada o tym jakie narzędzia będą nam potrzebne do "instalacji" oraz pielęgnacji takowej nawierzchni. Następnie opisywane są krok po kroku czynności, które należy wykonać i tak oto wyróżniamy w nich podstawowe zadania do wykonania tj: mierzenie, wyrównanie oraz nawodnienie powierzchni pod trawę, utwardzenie jej, rozwijanie rolki ze sztuczną trawą, przycinanie do prawidłowych wymiarów, przygwożdżenie do powierzchni, nadanie sztywności trawie oraz opis późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych (mycie trawy jakoby to dziwnie nie brzmiało itp).

Dlaczego akurat trawa syntetyczna?


Poniższy filmik to typowa reklama utrzymana w "amerykańskim stylu" wzbudzenia porządania danego produktu. Materiał opowiada o korzyściach płynących z zastosowania sztucznej nawierzchni zielonej tj. wyelimowanie ze swojego harmonogramu zajęć koszenia trawnika, wykluczenie automatycznych systemów nawadniających oraz nawozów, soczystą i niezmienną zieleń itp. Powtarzane kilka razy z naciskiem. Czy się opłaca? Proszę przeczytać dalszą część artykułu ; )
Porównanie kosztów instalacji oraz utrzymania trawy naturalnej z trawą sztuczną


Pewien użytkownik postanowił przeprowadzić mały test, który na celu miał ukazanie tego, iż szumnie reklamowane zalety trawy syntetycznej są tylko małym mydleniem oczu właścicieli takowych trawników. Film zestawia ze sobą koszt wdrożenia oraz utrzymania obydwu rozwiązań z których wynika, iż na przestrzeni nawet 8 lat koszty utrzymania i pielęgnacji trawnika z trawy naturalnej są o 2.5 raza niższe niż w przypadku zastosowania "sztucznego rozwiązania". Materiał polecamy oglądać w trybie pełnoekranowym.
Informacje na temat domniemanych zagrożeń


Na sam koniec - smaczek z (znów) amerykańskiej stacji informacyjnej. Materiał przedstawia domniemane zagrożenia dla zdrowia dzieci i osób starszych, które przebywają lub bawią się na trawie syntetycznej. W poszukiwaniu sensacji dostało się nawet trawie. Jedna z matek zabroniła nawet swojemu synowi grania w piłkę na takiej murawie ;-)

Powrót do działu filmy instruktażowe
Strona Główna
Nasza oferta dla klientów
Szczegóły wykonywanych usług
Nawodnienia boisk
Kontakt z nami
Lista referencyjna
Firmowa galeria
Filmy instruktażowe
Informacje dodatkowe

4.jpg
     Projekt i wykonanie: Eryk Wróbel       Wszelkie prawa zastrzeżone         Silnik: EF IV       Florena.com.pl 2010
Florena Start | Oferta | Usługi | Video | Artykuły | Nawadnianie | Mapa Witryny | Fotele biurowe